Aký konkrétny cottage a mozarellu odporúčate?

Zodpovedané
13. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom syrov pre dieťa.

Akú značku cottage a mozarelly odporúčate pre dieťa, ktoré dovŕšilo 6 mesiacov?

Sú rôzne - s kravským mliekom, so smotanou, s vysokým obsahom bielkovín, light...

Môže už aj maslo?

Čo sa stane, ak dieťatku ani trošku neposolím jedlo?

Môžem mu do varenej kaše primiešať umelé mlieko?

Ostalo mi pre 12 mesačné dieťa mlieko od 6 mesiaca.

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatku do 1. roka sa soliť nemá, takže sa stane, že bude mať príkrm aký má mať.

Najprv by som zaviedla biely 3,3% probiotický jogurt, potom masielko a potom až syr typu lučina, mozarela, cottage. Nie s vysokým obsahom bielkovín, tie sú do roka nevhodné.

Zo začiatku v malých množstvách a nemusia robiť problém ani smotanové (ale môžu - hnačky, treba odsledovať).

Do kaše môžete pre chuť UM primiešať, zvýši sa tak aj energetická hodnota jedla.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička