Aký syr môže papať ročné dieťa?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom syrov pre ročné dieťa.

Aký syr môže papať ročné dieťa?

Soliť sa dieťaťu nemá a syry sú väčšinou slané.

Môžem dať dieťaťu plnotočný alebo polotočný tvaroh?

Ako je to s cestovinami?

Môže dieťa jesť kukuričné č špaldové chrumky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ročnému dieťaťu už soliť môžete začať. Prechádza na rodinnú stravu, čo znamená, že môžete variť spoločne pre Vás aj dieťatko. Akurát menej soliť a celkovo dochucovať do hrnca. Vy si potom dochutíte na tanier.

Syry môže v podstate všetky tvrdé, mozarela, lučina, cottage, tvaroh. Ešte nie tavené tie sú príliš slané a majú všelijaké prídavky.

Tvaroh môžete dávať, je jedno aký, veď ho dávate iba občas.

Chrumky môže jesť aj kukuričné aj špaldové.

Cestoviny môže taktiež, asi myslíte či musí bezvaječné alebo vaječné. Ročné dieťa má mať zavedené všetky potraviny - vrátane vajca - takže pokojne vaječné.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička