Akým spôsobom môžem 6-mesačnej dcérke zaviesť lepok do stravy?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

mám 6-mesačnú dcéru.

Akým spôsobom jej môžem zaviesť lepok do stravy?

Ráno cca o tretej pije 120 ml UM, o ôsmej cca 100 ml mlieka, cca o 11tej 100 až 150 g mäsovo-zeleninového príkrmu, o tretej 100 ml UM. Následne o 18tej 100 g nemliečnej kaše s UM a cca o deviatej 150 až 170 ml UM. Viac UM do nej nedostanem niekedy je ho aj menej.

Čo môžem ešte doplniť?

Kedy môžem zaradiť ovocie a žĺtok?

Ďakujem

Dobrý deň,

lepok zaveďte do obedného príkrmu 3 dni po sebe (napr. pridaním instatnej nemliečnej lepkovej kaše alebo uavrenej krupice). Prvý deň lyžičku kaše, potom 2 dni po sebe po 2 lyžičky. Po takomto zavedení môžete dávať pokojne večerné lepkové kaše.

Ovocie na desiatu už môžete začať zaraďovať.

Žĺtok zaraďte, ak máte zaradených aspoň pár druhov mäsa do obedného príkrmu. Opät 3 dni po sebe. Prvý deň tretina uvareného vylupnutého žltku, druhý a tretí deň polovica.

Po takomto zaradení môžete dávať 1x do týždňa zeleninovo - žltkový príkrmu, 5x zeleninovo -mäsový a 1x zeleninovo - strukovinový.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička