Čo mám dávať 5,5 mesačnému dieťaťu namiesto kaše?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

5,5 mesačný syn nechce žiadne kaše (ryžová, špaldová, krupica). Zje pár lyžičiek. S obedom nemá problém a spapá všetko, čo mu dáme. Väčšinu zeleniny má zavedenú. Plus má zavedené kuracie, morčacie mäso a králika.

Kašu som skúšala dávať od 17.30 do 18.00. Mlieko cca 19.30 - 20.00 a do 20.30 zaspí. Výživa mala úspech.

Čo odporúčate dávať namiesto kaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

zopár lyžičiek neznie ako niečo zlé, ale ak máte pocit, že to je o jeho (ne)preferencii, tak môžete napríklad skúsiť zeleninovú polievočku, či bulgur so zeleninou (neskôr s jogurtom na vrch).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička