Čo na raňajky 7-mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania môjho dieťatka. Ráno pije mliečko a okolo 10.00 máva ovocné pyré. Na obed zeleninovo - mäsový príkrm, okolo 15.00 mliečko. Na večeru o 18.30 kašu a nakoniec pred spaním vypije opäť mlieko.

Čo môžem pripraviť 7-mesačnému dieťatku na raňajky?

Kedy môžem do jedálnička zaradiť jogurt a zeleninu (paradajku, uhorku, papriku)?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr ako raňajky by som zaradila olovrant - jogurt. Raňajky pokojne až okolo 10. mesiaca. Ak je veľký jedák, tak aj skôr. Zvkynú sa však zaraďovať posledné.

Spomínanú zeleninu môžete zaradiť pokojne hneď - pokiaľ nie je atopik. V tom prípade sa poraďte podľa aktuálneho stavu kože s doktorkou. Uhorku môžete jednoznačne hneď. Je dosť vodová, zvýši sa mu tak aspoň príjem tekutín. To je v tomto teple určite žiadúce.

Neskôr na raňajky môžete alternatívy: biely jogurt, banánovo ovsené lievance (banán, vločky, vajce), pečivo s masielkom a uhorkou, acidko s pomixovanou polkou banánu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička