Čo robiť, keď 16 mesačný syn odmieta jedlo?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

náš 16 mesačný syn začal v posledných dňoch dosť radikálne odmietať jedlo, najmä večeru. Doteraz sme s papaním nemali problém. Nerobí to stále, ale nepapá už s takou chuťou ako donedávna. Ovocnú kašu na desiatu a mliečnu kašu na večeru odmieta skoro úplne.

Ale ak by som mu dala do ruky rohlík namiesto kaše, tak by jedol. Chcela by som mu dávať zdravú stravu a nie len rohlíky.

Mám ho nechať nech nezje nič, keď odmieta?

Dojčím ho hlavne pri zaspávaní. V noci sa viac budí ako keď sa poriadne napapal kaše.

Ďakujem

Dobrý deň,

takto sa Vás opýtam - je pre Vás rozdiel dať mu rohlík (vyrobený zväčša zo pšeničnej múky, vody, droždia, trošku oleja, cukru a soli), na ktorý mu môžete natrieť bielkovinu (Lučina), domácu pomázanku zo zeleniny (šošovica, avokádo, čokoľvek čo má rád), či masielko a pridať k tomu zeleninku do ruky a tým to spraviť naozaj ako pekné plnohodnotné jedlo, alebo mu dať kašu (robenú taktiež zo pšenice či inej obilniny a dosladenú čerstvým či výživovým ovocím, či kúskom agave, medu).

Za mňa sú obe alternatívy fajn a plnohodnotné jedlo, ktoré sa málo líši v tom či je zdravé alebo nie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička