Čo robiť, keď novorodenec nepriberá?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

dcéra má 5 dní a nepriberá. Z nemocnice nás pustili s tým, že ju mám prikŕmiť UM. Žltačku nemala. Dcéra je dosť spavá a keď ju dojčím 30 minút, tak zaspí na prsníku a ani jej nestihnem dať UM. Niekedy spí aj 5 hodín a bojujeme, aby sa zobudila.

Minule som ju až vyzliekla do plienky, aby sa zobudila a jedla a ona nič. Keď ju vážime, tak má plus mínus stále tak isto. Do plienky naciká, ale nie je to veľa.

Mám jej po zobudení dávať radšej umelé mlieko ako moje mlieko?

Chcem mať istotu, že sa dostatočne napapá.

Ďakujem

Dobrý deň,

treba, aby dcérku videl lekár. Ten Vám povie, či je to v poriadku, alebo treba na chvíľu dávať preferenčne UM.

Neviem akú má váhu, aký gestačný vek, koľko schudla... Deti sa pri dlhom pití na prsníku najmä na začiatku kým nie je dojčenie rozbehnuté zvyknú unaviť a nemusí byť pitie dostatočné.

Dojčenie je však preferované. Skúste si aj zavolať laktačnú poradkyňu, nech Vám poradí s jeho naštartovaním.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička