Čo znamená intolerancia na zemiak?

Zodpovedané
13. mar 2022

Dobrý deň,

syn bol 4 dni v nemocnici na gastre, kde mu zistili intoleranciu na laktózu a zemiak. V komplexnej prepúšťacej správe, ktorá nám prišla domov poštou bolo napísané, že má dodržiavať diétu bez laktózy a zemiaku.

Zároveň bol vyšetrený na alergológii, kde mu žiadnu alergiu na potraviny nenašli.

Čo znamená intolerancia na zemiak?

Je rozdiel medzi vareným a surovým zemiakom?

Ide o tú časť bielkoviny zemiaka, ktorej je jedno v akom je stave?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne som sa ešte s diagnózou intolerancie na zemiak nestretla. Kontaktovala by som gastro, aby som to skonzultovala.

Rozdiel medzi vareným a surovým zemiakom by však nemal byť a nemal by ho konzumovať v akomkoľvek stave (otázka je či niekto niekedy konzumuje surový zemiak - asi nie však).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička