Do ktorého mesiaca sa na prípravu nápojov a jedla má používať dojčenská voda?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom použitia dojčenskej vody.

Do ktorého mesiaca sa na prípravu nápojov a jedla má používať dojčenská voda?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom pitie do cca 9. mesiaca buď prevarená voda z kohútika alebo dojčenská. Potom ak máte dobrý zdroj kohútikovej vody (treba overiť kvalitu vody u dodávateľa ale na väčšine územia SVK je voda dobrá ) a nie staré trubky (v centrách mesta), tak už môžete dávať aj neprevarenú kohútikovú. Ale ak do roka budete buď prevárať alebo dávať dojčenskú, nič nepokazíte.

Čo sa týka prípravy jedla, tak cca prvé 2 - 3 týždne, potom pokojne kohútikovú, ktorá aj tak príde do varu so zeleninkou a mäskom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička