Dvojročná dcéra odmieta varené jedlo. Ako ju mám motivovať?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dvojročnej dcérky, ktorá odmieta hrýzť varené jedlo. Papá len mixované a všetko nové odmieta. Hryzie iba suchý chlieb, suchý rohlík a chrumky.

Skúšam jej dať do ruky varenú zeleninu, ale nechce. Ani popučené kúsky pridané do pomixovanej kaše nechce. Niekedy to zje, niekedy plače a musím to pomixovať.

Už nemám inšpiráciu čo jej dať. Váži len 9,7 kg a meria 81 cm.

Čo mi odporúčate?

Ako ju motivovať k jedeniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som jej to mixovala naďalej. Hoci deti v tomto veku už jedia bežnú stravu, evidentne dcérka nie je taký typ dieťaťa.

Je iná, svojská. Nie je hanba jej jedlo mixovať. Ak má plakať a nejesť, tak jej ho radšej zmixujte. A budete to skúšať, keď bude staršia.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička