Dvojročný syn nechce jesť. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

syn mal teraz 2 roky a nechce nič jesť. Pred poobedným a večerným spaním vypije 250 ml mlieka Sunar. Medzitým zje jogurt, piškóty a málokedy sa mi podarí dať mu banán alebo ovocnú taštičku. To je všetko.

Do roka to išlo veľmi ťažko, ale aspoň niečo zjedol rozmixované. Jedlo mu je vyslovene nechutné. Striasa ho, keď vidí polievku a mäso. Skúšala som suché cestoviny. Keď ich chytil do ruky, tak ho striaslo a ani príbor nepomohol.

Krv je ok, nič mu nechýba. Chuť do jedla má. Keď mu však dám pred neho varenú stravu, rožtek s maslom, palacinku, hranolky, tak mu to je odporné.

Od prvého príkrmu som synovi varila, roztláčala zeleninu. Musela som začať mixovať, lebo začali mu vadiť tie kúsky a napínalo ho. Ale aspoň niečo zjedol a od roku totálny blok.

Ako na neho?

Ďakujem

Dobrý deň,

synček je evidentne ťažký oriešok. V tomto prípade by som sa obrátila na detskú nutričnú terapeutku https://nutrimamma.cz/

Ja osobne by som určite skúšala odstrániť pitie mlieka. Tým, že má plné bruško mlieka, tak nepociťuje hlad a nepapá ostatné kvalitné potraviny.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička