Existuje nejaká alternatíva umelého mlieka nemliečneho charakteru?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

7 mesačnej dcérke idú o pár dní operovať podnebie a mesiac má byť bez umelého mlieka a mliečnych výrobkov, aby sa štichy nerozpadli.

Existuje nejaká alternatíva nemliečneho charakteru?

Dcérka pije UM každé 3 hodiny, no aj napriek tomu, že spapá kašu/ovocie a na obed zeleninovo-mäsové príkrmy, tak je hladná. Vždy po príkrmoch potrebuje mlieko aj po hodine. A to zje aj plnú misku príkrmu.

Existuje náhrada, ktorú by pila ako umelé mliečko z fľašky ak by potrebovala najmä v noci?

Budí sa 2x na mlieko. Samozrejme budem podávať aj čaje a vodu + zeleninu, mäso, ovocie a kaše.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie. A o tomto počujem absolútne 1x a je to podľa mňa hlúposť. Prečo by mliečne výrobky mali spôsobiť problém so štichmi? Informáciu si overte u viacerých doktorov daného oddelenia, kde sa operovať dieťa bude.

Mala som viacerých pacientov s operovanýn rázštepom a ani u 1 takéto odporúčanie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička