Je jedálniček môjho 10 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jjedálnička 10 mesačného dieťaťa, ktoré jedáva 5x denne.

7.00 - 8.00 UM 210 ml
10.00 - rôzne ovocie 100 g alebo ovocná výživa 190 g + niekedy aj UM 120 ml
12.30 - mäsovo-zeleninový príkrm 5x týžden (mäso - kuracie, morčacie, zajac, hovädzie striedam, zelenina - mrkva, kaleráb, petržlen, hrach, zemiak, cuketa, tekvica, hokaido, brokolica, karfiol, batat, ryža a cestoviny) 1x v týždni zelenina so žĺtkom, 1x len čisto zeleninový príkrm
16.00 - jogurt alebo kaše striedam kukuričnú, ryžovú, 3zrnú
20.00 - 240 ml UM

Stačí jesť 5x za deň?

Priberá a prospieva.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, stačí.

Chýbajú mi ryby - skúste pstruh, losos, zubáč. A možno pomaly aj zaradiť večeru - buď jogurt s vločkami alebo samotný. Alebo kúsok chlebíka s masielkom alebo zeleninovú polievočku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička