Je jedálniček nášho 10 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálničku 10 mesačného syna, ktorý je dojčený a zároveň pije aj umelé mlieko. Bola by som vďačná aj za gramáž.

7:00-8:00 mlieko
9:00-10:00 ovocie, niekedy s kašou, ak odmieta čisté ovocie
12:00-13:00 mäsovo-zeleninový obod, alebo ryžaa, kuskus, žĺtok raz týždenne
15:00-15:30 mlieko
17:00 kaša - striedam obdeň lepkovú a bezlepkovú
19.00 večerné mlieko

V noci sa často budí a dojčím. Prípadne nad ránom dávam umelé mlieko.

Čo máme doplniť a zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

doplnila by som na olovrant jogrut. Napríklad s uhorkou, či kúskom pečiva. Tým pádom sa kaša posunie na trošku neskôr, pokojne aj na 18.30. Potom v pokoji večerné mliečko. Vôbec to nevadí, že nie je medzitým rozostup. Gramáže sú individuálne. Pokiaľ dieťatko priberá je všetko v poriadku a vôbec sa nimi nestresujte.

Chýba mi v strave bielko a ryby, pokojne ich zaraďte.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička