Je kŕmenie môjho dvojmesačného bábätka v poriadku?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

náš synček má 2 mesiace a 3 dni, meria 63 cm a váži 6 240 g. Po narodení mal 52 cm a vážil 4 160 g.

Je váha môjho synčeka v poriadku?

Je dojčený 2x denne a dokrmovaný Nutrilonom Prosenyo 4x denne. Kŕmenia nekombinujem. Dávam buď plnú dávku materského mlieka alebo umelého mlieka. Papá každé 3 hodiny cez deň. Večer má kŕmenie medzi 20. - 21. hodinou a prespi noc 7 - 8 hodín. Nebudíme ho.

Cez deň však spí dokopy možno 4 hodiny - plus mínus hodinka. Čo sa týka dokrmovania, tak vypije 2x po 133 ml (v priebehu dňa) a 2x po 166 ml (ráno a večer). Na krabici sa píše, že má denne prijať 5x 166 ml. Ja som mu na základe tohto teda zarábala tých 166 a sám si pocuckal koľko chcel.

Naša doktorka povedala, že je to veľa a vraj stačí od 110 do 130 ml na kŕmenie.

Koľko umelého mlieka mu mám teda dávať?

Čo mám upraviť v jeho kŕmení?

Čo sa týka materského mlieka, tak sa mi nepodarilo naplno ho rozbehnúť. Skúšala som prikladanie, produkty z lekárne. Bruško ho nebolí a ani negrcká a ani neodmieta prsník.

Ďakujem

Dobrý deň,

váha a aj dĺžka sú primerané veku. Ťažko povedať koľko je pre neho dávka, nakoľko nie je iba na UM ale je aj na prsníku. To sa nedá odmerať, koľko si potiahne.

Každopádne ak je chlapček spokojný, nemenila by som nič.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička