Je minimálne množstvo soli bezpečné pre 9-mesačné dieťa?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

mám 9-mesačného syna, ktorý skoro úplne odmieta príkmy a umelé mlieko. Je veľmi ťažké ho nejako nakŕmiť. Jedol by len chleba.

Včera som mu spravila zemiak, mrkvu a kuracie mäso. Mamka tam nenápadne hodila 3 malé zemiaky, ktoré sme mali na obed my. Boli však osolené. Ja som to mixla a malý mi zjedol celý príkrm. Chutilo mu to.

Môže mu minimálne množstvo soli ublížiť?

Môžem mu takto pripraviť príkm aj na budúce?

Ďakujem

Dobrý deň,

soľ u detičiek do roka nie je ani v minimálnych množstvách povolená. Obsahujú ju však napríklad aj pečivá kupované v obchodoch a tam sa nad tým zatvárajú oči.

Osobne by som toto (solenie) určite neodporúčala. Skôr sa snažila zamerať na mantru: "Do roka je to iba ochutnávanie všetkého možného pri mliečku".

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička