Je množstvo mlieka 600 ml za deň pri váhe 5,3 kg v 4,5 mesiacoch dostatočný?

Zodpovedané
5. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Skúšali sme dávať ráno aj večer, aj na lyžičku s mliekom, do mlieka. Stále to isté.

Keď dostane vitamín, tak nechce papať. Keď ho nedostane, tak trvá deň pokým sa rozpapá.

Je množstvo mlieka 600 ml za deň pri váhe 5,3 kg v 4,5 mesiacoch dostatočný?

Viac do syna nedostaneme.

Ďakujem

Dobrý deň,

viete ono tabuľkovo by to mohlo byť viac. Ale nehovoríme o tabuľkových deťoch ale o deťoch. Váš synček mal pri narodení 1 700 gramov, nie klasických 3 000. Takže to treba hodnotiť s prihliadaním na túto situáciu. Ak stále priberá, nestojí na váhe či nechudne, je to v poriadku.

Ak chcete tabuľkový údaj, ráta sa cca 150 ml/kg - takže pri jeho váhe by to mohlo byť 795 ml denne. Dávate umelé mlieko či materské? Ak dávate umelé, už môžete začať prikrmovať zeleninovým príkrmom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička