Je postačujúce, keď 2,5 mesačná dcérka pije umelé mlieko 6x za 24 hodín?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

2,5 mesačná (5,1 kg) dcéra pije mlieko každé 3 hodiny. Vypije 100 - 120 ml. V noci papá len raz. Dokopy teda za 24 hodín pije 6x. Doteraz priberala 1 kg za mesiac, teraz ale za posledné dva týždne pribrala necelých 300 g.

Stačí jej takáto dávka mlieka?

Viac nevypije. Jediná cesta by asi bola budiť ju v noci, aby mala o jednu dávku navyše.

Máme to tak robiť, alebo to je takto v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto dávky sú úplne v poriadku k jej veku a aktuálnej váhe. Nebuďte ju v noci, dcérka pekne prospieva. Buďte rada, že nateraz pekne spinká. Môže sa to zmeniť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička