Je postačujúce zloženie príkrmov môjho dieťaťa?

Zodpovedané
25. jún 2021

Dobrý deň,

mám skoro 11 mesačnú dojčenú dcérku, ktorá máva na raňajky materské mlieko. Na desiatu ovocie na pare mixnuté, obed mäsovo - zeleninový príkrm pokvapkaný olejom. Na olovrant má materské mlieko. Skorá večera - obilninová kaša (pšeno, ryža ) so zeleninou a ghee masielkom. Pred spaním mlieko.

Je dojčená na požiadanie a pije vodičku z pohára.

Postačuje jej takéto zloženie príkrmov?

Mám jej zaradiť rôzne piskoty a biele pečivo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak jej to vyhovuje a nie je hladná, tak v poriadku. Mohli by ste na olovrant pokojne dať pečivo, jogurt, zeleninovú polievočku.

Na piškotky má podľa mňa čas, ak dieťa nevyžaduje "snacky". Tak ich na ne netreba vyslovene učiť, oni sa to naučia a radi potom maškrtia namiesto bežnej stravy.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička