Je pravda, že sa zemiak nesmie mrazit?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

6-mesačná dcérka má zavedenú nejakú zeleninu, kuracie a zajačie mäso a pár druhov ovocia. Dnes mala na desiatu marhuľu s jablkom a na obed zemiak, mrkvu a kuracie mäso. Po hodine UM, potom spánok a po spaní zvaracala. Zatiaľ sa nám to nestalo.

Zelenina bola uvarená a rozmixovaná, zmrazená.

Je pravda, že sa zemiak nesmie mrazit?

Mohla byť dcérka prejedená?

Lebo sa mi zdá, že príkrmy zatiaľ neberie ako jedlo ale skôr ako hru. Potom vždy pýta ešte aj mlieko.

Ďakujem

Dobrý deň,

vracať mohla z XY dôvodov. Jeden z nich pokojne mohol byť aj prejedenie, ale aj to, že jej to "proste nesadlo", že má ľahkú črevnú virozu, z hlienov...

Úprimne - o mrazení zemiakov toho veľa neviem.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička