Je priberanie mojej 4,5-mesačnej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka má 4,5 mesiaca. Narodila sa s váhou 3 100 gramov a z nemocnice sme odchádzali s váhou 2 800 gramov. Teraz váži 5,5 kg. Je na umelom mlieku a zatiaľ má príkrmy len k obedu. Nemá problém so zvracaním a ani so stolicou. Obča si grcne, keď príliš rýchlo papá, ale nič strašné a pravidelné. Aj tak je oproti rovesníkom drobná.

Aký je Váš názor na jej váhovy prírastok?

Ďakujem

Dobrý deň,

váha dcérky je v tých nižších čislach. Ak je tak spokojná, postupne si priberá a je pravidelne kontrolovaná doktorkou, ktorej sa priberanie zdá byť OK, tak je v poriadku.

K obednému príkrmu nezabúdajte aj na lyžičku oleja.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička