Je problém, že 7 mesačná dcérka je pozadu s jedením?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

7 mesačná dcérka je na umelom mlieko a hoci sme začali dávať príkrmy už v 5. mesiaci, tak sme len na obede. Vyskúšala rôzne zeleniny a mäsko. Kvôli alergickej reakcii sme mali stopku a teraz stresujem, že sme pozadu.

Je to problém?

Skúšala som dnes Váš tip Babylove kašu, aby sme začali s lepkom a potom chcem dať žĺtok a následne ovocie.

Kašu som zarobila s umelým mliekom a dala do príkrmu jednu lyžičku. Dcérka niekedy zje pár lyžičiek, ale dnes dala možno dve.

Je to považované za zavedenie, keď budem takto 3 dni pokračovať?

Alebo musí zjesť viac?

Pri žĺtku treba tiež dávať 3 dni po sebe?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to problém, niet sa kam náhliť, do roka stihnete určite zaviesť všetko.

Ak aj zje iba 2 lyžičky je to považované za zavedenie, len teda treba 3 dni po sebe, kvôli tomu, že reakcia nemusí byť hneď na 1x.

Stačí akékoľvek množstvo keď spapá, s imunitným systémom sa aj toto mini množstvo stretne a telo si naň "zvyká".

Všetky nové potraviny, aj žĺtok je treba dávať 3 dni po sebe.
Žĺtok 1. deň dajte iba 1/4, lebo je dosť tučný a môže spôsobiť vracanie ak sa dá veľa naraz. Na ďalší deň 1/2 aj na 3. deň 1/2. Až keď toto bude tolerovať, tak ďalší týždeň pri vajíčkovom dni môžete dať celý.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička