Je strava môjho ročného dieťaťa postačujúca?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

môj syn bude mať o 2 týždne 1 rok. Chcela by som poznať Váš názor na jeho jedálniček, časy sú približné - orientačné.
05.00 - 180 ml UM
08.00 - 150 ml UM (vtedy vstáva)
10.00 - ovsená kaša s ovocím (občas skúšam chlebík s nátierkou, zeleninu, praženicu, ale to veľmi nechce)
13.00 - obed (zelenina, mäso, ryby, cestoviny, ryža)
15.30 - biely jogurt, občas domáci muffin, Brumik
18.30 - mliečna kaša (niekedy obilnina so zeleninou)
20.00 - UM (max. 120 ml)

Je takýto jedálniček postačujúci, alebo treba niečo zmeniť/pridať/vylúčiť?

Je vhodné dávať dieťaťu každý deň biely jogurt?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, biely jogurt je vhodné dávať každý deň. Brumik do roka nerada vidím, má veľa cukru. Po zobudení môžete už skúšať zaradiť aj raňajky. Napríklad jogurt a namiesto toho ako olovrant zeleninovú polievočku alebo pečivo so zeleninou. Prípadne ovocie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička