Je v poriadku, keď 13 mesačné dieťa má na večeru iba umelé mlieko?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

13 mesačný syn má na večeru len umelého mlieka. Nebýva hladný, v noci sa na jedlo nebudí.

Je to v jeho veku v poriadku?

Treba ho nahradiť iným jedlom?

Je vhodné mu dávať s obedom aj ovocnú kapsičku?

Jeho jedálniček:
06:30 150 - 200 g ovocia s vločkami (sparené jablká, hrušky, ringloty, mango, kivi a k tomu ovsené, pšenové, cirokové alebo pohánkové vločky na spôsob kaše)
08:00 pol krajíčka chlebíka s maslom a syrom alebo suchá vianočka
10:00 200 ml UM
12:30 200 - 220 g zelenina s mäsom (zatiaľ stále mixované), 90 g ovocná kapsička
15:30 200 - 220 g jogurt s bananom
18:45 150 - 250 ml UM

Niekedy dostane este o 17:00 vianočku alebo chlebík ale zje máličko. K tomu denne vypije cca 240 ml ovocného čaju a 240 ml a 240 ml vody.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to všetko v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička