Je v poriadku, keď 13 mesačný syn málo papá?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravy 13 mesačného chlapčeka, Nikdy nebol veľký jedák, stále je dosť dojčený.

Jedlo musím do neho už dlho doslova dostávať. Na raňajky má kaše a tie väčšinou spapá s ovockom. Obed spapá málinko, na olovrant ovocie (jogurt nechce) a večer cestovina, chlieb a pod.

Niekedy do neho dostanem len 15 lyžičiek a dosť.

Je to ok?

Nechudne, ale ani nejako extra nepriberá. Ma 8,5 kg a vysoký je tak akurát. Náladu má stále dobrú.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pomerne bežné najmä u dojčených detí. Robíte všetko dobre, čo robíte. Kalorický príjem skúste navýšiť pečivom či inou obľúbenou potravinou (cestoviny) do kočíka.

V tomto veku začína asi pomaly byť oveľa mobilnejší, takže aj viac spotrebuje a je preto treba trošku aktívnejšie pristupovať k ponúkaniu, nakoľko sám nie je veľký jedák.

Do kaše dajte občas aj trošku masielka, do obedu stále olej na zvýšenie kalórií.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička