Je v poriadku, keď 19 mesačný syn vypije 4 - 5 fľašiek 210 ml umelého mlieka denne?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

19 mesačný syn pije 4 - 5 fľašiek 210 ml umelého mlieka denne.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako prospieva, koľko váži, kedy mlieko pije a aké má stravovacie návyky.

je to dosť veľké množstvo mlieka na deň - takmer liter. Môže to spôsobovať, že jednak nepije vodu ako základnú tekutinu a jednak nepapá iné dôležité potraviny, keďže má plný žalúdok mlieka.

Ak je to v noci a neovplyvňuje to denné stravovanie a nepriberá závratne, tak je to síce netypické, ale v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička