Je v poriadku, keď 7 mesačné dievčatko už tretí týždeň nepribralo?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

7 mesačná dcérka má už 3. týždeň tú istú váhu. Je dojčená. Problém je, že stále počas papania zaspí a papať chce len z jedného prsníka. Príkrmy papá a aj kašu na večeru. Tak som myslela, že začne naberať ale žiadna zmena. Sestrička u doktorky povedala, že ak nechudne, tak je to
v poriadku.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez toho, aby som dieťa vyšetrila poznala okolnosti neviem 100% povedať, ale neznie to ako niečo, čo by ma vyrušovalo.

V tomto veku deti začínajú aktívne loziť, štvornožkovať a prírastky už bývajú oveľa nižšie ako v začiatkoch života. Otázka je pre mňa prečo kontrolujete váhu. Stav treba teda asi riešiť s doktokou, ktorá dieťa pozná.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička