Je vhodné mäso kupované v mäsiarni, alebo je nutné zháňať mäso domáce?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

syn má 7 mesiacov, prikrmovať som ho začala od 6 mesiaca. Je plne dojčený. Zaviedla som mu už aj mäsko kuracie, morčacie a králičie. Mäso som kúpila v mäsiarni. Avšak stretla som sa s názorom, že kupovať mäso na začiatok prikrmovania nemám, že musím mať domáce. Neviem ale, kde by ho tak polovica Slovenska zháňala pri prvých príkrmoch.

Je teda veľká chyba ponúkať takéto mäso?

Ako je to s polievkami?

Od ktorého mesiaca môžem dávať dieťaťu polievku a druhé jedlo?

Zatiaľ má na obed mäsovo - zeleninový príkrm.

Ďakujem

Dobrý deň,

presne ako píšete - každý robí, čo vie. Ak nemáte overený zdroj domáceho mäsa, tak mäsiarstvo je úplne v poriadku alternatíva.

Polievka a druhé jedlo väčšinou prichádza deťom "na chuť" až po 1. roku. V prípade veľkého jedáka by to mohlo byť aj skôr - podľa chuti dieťaťa. Radšej však preferujte najmä mäsový zdroj železa ako prvú alternatívu k obedu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička