Je vhodné začať podávať krabicové 3,5% mlieko 12-mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň,

mám 12-mesačného syna.

Je vhodné začať podávať krabicové 3,5% mlieko?

Mlieko pije teraz Nutrilon 2, lenže už ho syn odmieta. Pije ho ráno a večer pred spaním.

Mohli by sme ranné mliečko nahradiť napr. chlebíkom alebo jogurtom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, po ukončenom 12. mesiaci je už v poriadku podávať krabicové čersté 3,5% mlieko. Ak ho synček nevypije viac ako 500 ml denne (ak áno, skúšajte obmedziť).

Ranné mlieko môžete nahradiť chlebíkom alebo jogurtom. V tomto veku majú detičky mať v strave aspoň 350 ml mliečnych produktov. Pri čom 150 ml mlieka je ako 100 ml jogurt či ako 30 g syra. Ak teda vypije večer 150 ml mlieka + zje 1 jogurt + kašu z mlieka/ syr ku chlebu, tak už má dostatok mliečnych produktov na deň a nemusí mlieka piť viac.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička