Kedy je ideálne zaviesť dieťaťu večeru?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

s prikrmovaním môjho 7 mesačného dieťaťa sme začali asi pred mesiacom. Máme zaradených viacero druhov zeleniny, teľacie a kuracie mäsko. Zatiaľ dávam obedy.

Kedy je ideálne zaviesť večere?

Ešte nemáme lepok a ani žĺtok, takže som rozmýšľala nad nemliečnou ryžovou kašou (bez lepku).

Bude vhodné ju dávať každý večer?

Odporúča sa zaviesť lepok (3 dni) a potom hneď ísť napr. na žĺtok?

Je dobré zaradiť ich pred ovocím?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete teraz prejsť na večeru. Pokojne najprv ryžovú kašu. Po zaradení lepku môžete rôzne lepkové. Potom je dobré vystriedať aj iné obilniny cirok, špalda, pohánka...

Po zaradení lepku môžete ísť na žĺtok v obede - zasa 3 dni po sebe. Dajte 1. deň iba 1/ 4 žltka. Je veľmi tučné a niekedy z neho deti vracajú. 2. a 3. deň potom po polovici.

Cca po týždni potom môžete pokojne začať s ponúkaním a zaraďovaním ovocia na desiatu.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička