Kedy je najvhodnejší čas na zaradenie mliečnych výrobkov a Lučiny do stravy dieťatka?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zaraďovania mliečnych výrobkov.

Kedy je najvhodnejší čas na zaradenie mliečnych výrobkov a Lučiny do stravy dieťatka?

Ďakujem

Dobrý deň,

z mliečnych produktov sa začína mliečnou kašou, potom jogurtom, potom maslo, potom syr, potom kravské mlieko na varenie.

Je to individuálne, štandardne jogurt okolo 8. mesiaca, potom maslo. Okolo 9. - 10. mesiaca syry (tvrdé - eidam, mozarella, lučina).

Po 10. mesiaci je možné dať trošku mlieka do varenia/pečenia. Na pitie však do 1. roka určite nie.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička