Kedy je vhodné prejsť na pokračovacie mlieko?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prechodu na pokračovanie umelé mlieko. Syn má 6 mesiacov a od 5,5 mesiaca papá zeleninový príkrm na obed (o týždeň pridáme mäsko). Podvečer mu zarábam ryžovú kašu do umelého mlieka. Ešte je dojčený, ale mlieka nemám dosť. Preto dokrmujeme, alebo zarábam kašu do umelého mlieka (denná spotreba je maximálne 150 ml). Zatiaľ máme umelé mlieko počiatočné.

Kedy je vhodné prejsť na pokračovacie?

V jednej knihe som čítala, že až po dvoch príkrmoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

prejsť už môžete. Pokojne si domíňajte 1tku a prejdite na 2ku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička