Kedy je vhodné zaradiť celé vajíčko do jedálnička dieťaťa?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania.

Kedy je vhodné zaradiť celé vajíčko do jedálnička dieťaťa?

Ako dlho treba variť vajíčko pre drobca?

Ďakujem

Dobrý deň,

vajce musí byť uvarené dobre - "natvrdo". Istota je to pri aspoň 12 minút.

Najprv sa zaraďuje žĺtok (po pár druhoch mäsa a zeleniny), neskôr bielok. Potom ak je bez reakcie môžete zaradiť celé vajce.

Ak odo mňa chcete "mesiac", tak asi Vám nepomôžem. To v akom mesiaci zaradííte danú potravinu záleží od toho, kedy ste začali prikrmovať a od zvyklostí krajiny. Pokojne po 6. mesiaci môžu byť zaradené obidve (ak dieťa nie je atopik - v tom prípade treba konzultovať s doktorkou, ktorá dieťa pozná).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička