Kedy mu môžeme zaradiť pohánkové, celozrnné, špaldové a pšenové kaše?

Zodpovedané
19. jún 2021

Dobrý deň,

syn má 8 mesiacov a je dobrý papkáč. Postupne prikrmujeme od cca 5. mesiaca. Je na umelom mlieku Nutrilon 2 od 6. mesiaca. Dovtedy bol čiastočne dojčený.

Má atopický ekzém, ktorý je momentálne preliečený. Imunoalergo testy mal v poriadku, len má hraničné hodnoty na bielkovinu kravského mlieka a vaječného bielka, ale po klasickom Nutrilone nemá žiadnu reakciu, takže nemáme naordinovanú špeciálnu stravu.

Kedy mu môžeme zaradiť pohánkové, celozrnné, špaldové a pšenové kaše?

Sú v poriadku aj instantné kaše, ako napr. Nomina?

Alebo je lepšie variť klasickú pohánku/pšeno?

Zatiaľ sme dávali len ryžovú a ideme zaviesť ovsenú.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v poriadku sú aj kupované instantné aj domáce robené. Na tých kupovaných je treba dobre čítať zloženie, lebo často zbytočne obsahujú pridaný cukor. Akékoľvek kaše je dobré striedať, aby iný druh základnej zložky bol.

Celozrnné vôbec u detí do 3 rokov nie je treba (príliš veľa vlákniny). Pohánka, špalda, pšeno na prestriedanie pokojne môžete.

Ovos a pšenica sú taktiež výborné obilniny. So všetkým môžete začať hneď.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička