Kedy začať prikrmovať dobrovoľne nedojčené dieťatko?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

dobrovoľne som sa rozhodla nedojčiť a dieťa dostáva Sunar.

V akom mesiaci je vhodné začať prikrmovať a čím?

Musí sa čakať do šiesteho mesiaca dieťatka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie.

Detičky na umelom mlieku začíname prikrmovať v ukončenom 4. mesiaci. V deň, keď nadobudne 4 mesiace.

Začať jedným druhom zeleniny (zemiak, tekvica, cuketa, mrkva) 3 po sebe idúce dni. Potom zaviesť aspoň 5 - 7 druhov zeleniny (vždy iba 1 nový druh a 3 dní po sebe) a až potom pridať mäso.

Na blogu postupne pridávam články ako zavádzať. Skúste si prečítať.

https://www.modrykonik.sk/blog/pediatricka_denjas/article/ako-vlastne-zacat-s-prikrmami-irxwmw/

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička