Kedy začne dieťa tolerovať kúsky?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

dcéra má 11 mesiacov a všetko čo spapá, tak musí byť pomixované na kašu. Akékoľvek kúsky mi odmieta a nadrapuje ju.

Je to v poriadku?

Jediné, čo zje po kúskoch, tak to je kukuričná chrumka. Inak nič, ani chlieb. Ešte aj s tým sa "dusí". Už má 7 zubov.

Do ktorého mesiaca je vhodné jej všetko mixovať?

Ako ju naučiť na kúsky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Záleží aj od toho, kedy mamička začala ponúkať kúsky v príkrmoch, ale aj od stavu zubkov a od temperamentu dieťatka. Nedá sa preto zovšeobecniť kedy. Tak cca okolo roka.

Naučiť ju môžete ponúkaním hrubšej textúry, alebo jedlom do ruky (varená mrkva, banán, jablko, mandarinka, kiwi, kúsok syra).

Mixovať už nemusíte, skúste napríklad pučiť vidličkou. Ak však netoleruje, musíte sa prispôsobiť nateraz jej preferenciám, aby sa najedla.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička