Kedy zaradiť mliečnu kašu a kokos?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 8,5 mesiaca a v najbližších dňoch budeme zavádzať do jedálnička BKM formou bieleho živého jogurtu.

Môže po takomto zavedení BKM papať aj mliečne kaše?

Zatiaľ papá nemliečne - pšenovú, ovsenú, krupicovú, špaldovú, ryžovú, kukuričnú.

Je vhodnejšie ponúkať mliečnu kašu alebo nemliečnu?

Ak v jeden deň spapá jogurt, je v poriadku ponúknuť ešte aj mliečnu kašu?

Akou formou zaradiť kokos?

Na internete som našla bio kokosové maslo bez prídavku cukru.

Je to vhodný spôsob, alebo stačí pridať klasický strúhaný kokos do kaše?

Ďakujem

Dobrý deň,

po zavedení BKM môže papať aj mliečne kaše. Neviem či máte dcérku dojčenú alebo pije UM, resp. koľko má mlieka v strave za deň.

Postupne však nahrádzate UM či znižujete dojčenie, tak pokojne môže mliečne kaše, aby mala príjem mliečnych produktov. Pokojne môže denne jogurt a aj mliečnu kašičku.

Kokos môžete klasicky pomletý pridať do desiatového ovocného príkrmu alebo do kaše 3 dni po sebe. Kokosové maslo neodporúčam.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička