Koľko čistej vodičky denne by mal vypiť 7-mesačný synček popri príkrmoch a umelom mlieku?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

môj synček má skoro 7 mesiacov. Pije umelé mlieko, dávame príkrmy, zavedené má už základy. Rôzne druhy zeleniny, mäsko, žĺtko, lepok a už asi nejaké 3 druhy ovocia. Papá ako sa mu zachce. Keď má svoj deň a odmietne príkrm, dám mliečko.

Koľko čistej vodičky by mal vypiť popri príkrmoch a umelom mlieku denne?

Niekde som čítala, že 120 ml/na kg váhy. Má 8,5 kg a absolútne si neviem predstaviť, že by som popri mliečku a príkrmoch mala do neho dostať skoro 1 liter vody. Snažím sa mu často podávať vodu. Niekedy mi vypije ledva 120 ml a niekedy do neho dostanem aj 200 ml.

Ďakujem

Dobrý deň,

do roka robíme návyk na pitie vody. Stále pije mliečko, taže tekutiny má z toho, ale treba ho učiť piť aj vodičku.

Pokojne do roka do tých 150 ml denne (nie na kilo, celkovo). Určite do neho nedostanete liter vody, ani to nie je správne!

On má mať v strave ešte výrazne zastúpené mliečko, ktoré tvorí jeho hlavný tekutinový príjem. Voda je doplnková, ako učenie sa.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička