Koľko mäsa a koľko zeleniny má spapať 6-mesačné dieťa?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

6-mesačný synček spapá len 50 g. Robím mu mäsovo - zeleninový príkrm. Papal už aj žĺtok.

Mám mu po správnosti dať 25 g mäsa a plus zelenina do 50 g?

Na obed mu zaraďujem novú zeleninku.

Môžem mu na desiatu zaraďovať nové ovocie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte to vážiť. Orientačne pre začiatok možno mäsko, kým sa naučíte, že jedna kocka je cca porcia - ale kde je napísané, že ju celú zje? Nikdy však.🙂 Zje koľko bude chcieť.

Porcie by nemuseli presiahnuť nateraz cca 100, neskôr 150 g, aby dieťa nebolelo bruško.

Niektoré deti papajú veľa a potom až vracajú z prejedenia. Vtedy je kontrola porcií na mieste.

V jeden deň vždy zaraďujte iba 1 novú potravinu. Zaraďovanie desiaty vo forme ovocia je ideálne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička