Koľko mäsa by malo zjesť ročné a štvorročné dieťa?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania ročného a štvorročného dieťaťa.

Koľko cca gramov mäsa by mali zjesť týždenne moje deti?

Koľko hovädziny, kuraciny, bravčoviny a koľko rýb by mali deti zjesť?

Ja mäso neznášam a pripravujem ho len pre nich. Raz majú málo železa, raz majú veľa cholesterolu, lebo som dávala veľa. Nevyprážame, nemáme doma olej, masť, maslo, žiadne sladkosti. Teda predpokladám, že cholesterol vyskočil zo strašných dávok mäsa, čo som im robila kvôli nízkemu železu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepredpokladám, že by cholesterol "vyskočil" kvôli mäsu. Neviem, čo sú enormné dávky.

Po 1. roku dieťatko má papať rodinnú stravu, ktorá je pestrá, nie iba rastlinne či živočíšne zameraná na 1 druh. V niektorých rodinách to je pokojne 1x ryba a 1 x mäso, v iných mäso 6x do týždňa.

Ak vyslovene riešite chudokrvnosť, tak tá sa najlepšie rieši dopĺňaním vo forme sirupu, ako lieku. Jedlo je iba "navyše".

Nie je teda žiadna norma, ktorej je nutné sa držať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička