Koľko mliečnych výrobkov má spapať dvojročné dieťa, ktoré sa momentálne odstavuje od dojčenia?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

môj syn má 2 roky a práve sa odstavujeme od dojčenia. Dojčím už iba na obed. Samotné kravské mlieko a ani umelé mlieko mi nechce piť.

Na raňajky zje jogurt a na večeru má mliečnu kašu od Hami alebo od Sunaru. Kašu uvarenú z normálneho kravského mlieka mi nechce jesť. A ani nič uvarené z mlieka ako puding alebo krupicová kaša.

Koľko by za deň mal zjesť mliečnych výrobkov?

Čo robiť, keď odmieta mlieko?

Dá sa to niečim nahradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po 2. roku života dieťaťu denne postačí pokryť dennu potrebu 125 ml mliečnych produktov. Nemusí to byť nutné vypitie mlieka. Pokojne zjedenie 1 jogurtu, či 30 g syru za deň.

Takže potrebu má naplnenú, všetko je v poriadku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička