Koľko príkrmu by malo dieťa zjesť 5 mesačné dieťa, aby som nemusela dávať už mlieko?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

5 mesačný drobec má momentálne zavedených 7 druhov zeleniny. Každú skúšam minimálne 3 dni. Dieťa zatiaľ spapá cca 110 g uvareného príkrmu. Dám za tým vodičku a po pól hodine ešte 60 ml mlieka. Plánujem začať s mäsom, potom žĺtok.

Koľko príkrmu by malo dieťa zjesť, aby som nemusela dávať mlieko?

Pokial tečie, tak pije.

Kedy pridať ďalšie jedlo (ovocie - desiatu) a večerné kaše?

Po príkrme je najspokojnejší.

Ďakujem

Dobrý deň,

po zavedení 3 druhoch mäsa a žĺtka môžete zaviesť lepok. A prípadne iné bezlepkové potraviny, z ktorých sú kaše (ryžu, cirok, pšeno) - 3 dni po sebe na obed a potom môžete začať dávať večerné kaše. Následne môžete začať zavádzať ovocie vo forme desiaty.

Mlieko po príkrme si každé dieťatko reguluje trošku inak. Príde to postupne, že už mliečko nebude vyžadovať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička