Koľko umelého mlieka má vypiť prikrmované 9 mesačné dieťa?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

môj 9 mesačný synček vypije v noci spolu 480 ml umelého mlieka. Budí sa každé 2 hodinky. Vypije časť umelého mlieka a spinká ďalej. Cez deň papá pekne príkrmy. Má zavedenú desiatu, obed, olovrant aj večeru. Umelé mlieko dostane cez deň pred dvomi spánkami (2x 180 ml). Na večerné spanie dostane 210 ml a potom za noc vypije dokopy okolo 400 ml.

Je to v poriadku?

Koľko umelého mlieka by mal vypiť za deň?

Voda ako náhrada mu nestačí, cumlík nechce. Sám sa odstavil od kojenia v 8. mesiacoch kvôli chorobe.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pekne papá príkrmy, tak je takéto množstvo stále v poriadku. Uvidíte, či nebude viac priberať.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička