Koľko umelého mlieka môže vypiť choré 6 mesačné bábätko?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

môj 6 mesačný syn je teraz chorý, berie Amoksiklav a nechce jesť nič okrem umelého mlieka. Pil by ho aj 10x do dňa.

Koľko umelého mlieka mu môžem najviac dať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v čase ochorenia by som dávala dieťatu toľko, koľko chce a vôbec ho neobmedzovala. Ak by vracal, či bolelo ho bruško, tak by som do obmedzila.

Pokiaľ chce, tak aj 10x denne. Skúste dať menšie porcie a častejšie. Pitie ho možno upokojuje. Možno má aj teploty, kašeľ, sopeľ, tak potrebuje viac tekutín.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička