Koľko vody a koľko mlieka by malo vypiť dvojmesačné dieťa?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

môj dvojmesačný syn denne vypije 5 - 6 dávok po 135 ml umelého mlieka. V noci sa budí po napapaní po 7. hodinách. Dám mu 135 ml mlieka a spinká ešte minimálne 4 hodiny.

Cez deň si pýta po 3 hodinách a po dojedení plače.

Mám mu začať dávať aspoň cez deň väčšiu dávku?

Mám mu dávať vodu alebo čajík?

Ak áno, aké množstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

iné tekutiny ako mlieko nemá dieťatko do štyroch mesiacov piť.

Dieťatko by malo vypiť cca 180 ml na kilogram hmotnosti. Môžete si tak orientačne vyrátať koľko by za deň mal vypiť.

Ak plače, že je hladný, dala by som mu ľahko viac, či je to spôsobené tým. Zistíte to. Príčina môže byť aj opačná, že je to príliš veľa a boli ho bruško.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička