Koľko vody by mal vypiť 5 mesačný syn?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

môj 5 mesačný syn odmieta vodu. Je na umelom mlieku a začali sme s príkrmami. Už budeme zavádzať mäsko.

Koľko vody by mal vypiť?

Ako mu ju mám podať, keď ju vypľúva?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto na začiatku prikrmovania je voda o ochutnávaní - po dúškoch. Keď sa zvýši príjem príkrmov, tak by ste mohli spraviť návyk na 2 dcl vody denne. Je to proces učenia. Ako sa učí papať príkrmy, tak sa učí piť vodičku a nejde to zo dňa na deň.

Podávajte ju aj vtedy, keď ju vypľúva. Skúste lyžičku, poldecáčik, detský pohárik.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička