Ktoré mliečne výrobky môžem zaradiť do stravy 7 mesačného synčeka?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania 7 mesačného syna.

Ktoré mliečne výrobky môžem zaradiť do stravy 7 mesačného synčeka?

Už má zaradené mäso, žĺtok, ovocie, zeleninu, biely jogurt i lepok.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ísť na všetky mliečne produkty. Postupne teda začať s troškou cottage, mozarely. Potom tvrdý eidam a tvrdé syry, lučina.
Neskôr za lyžičku tvarohu (nedávať viac obsahuje dosť veľa bielkovín), môžete aj maslo a mliečne kaše.
Od 10. mesiaca aj mlieko kravské do varenej stravy, ale nie na pitie. To až po 1. roku.

Žiadne tavené a ani plesňové syry. Žiadne korbáče a údené syry. Žiadne pribináčiky - obsahujú cukru "namraky".

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička