Ktoré mlieko sa najviac podobá materskému?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

mám 10 mesačnú dcéru, ktorú kojim. Pred Vianocami sa išla "potrhat" za mliekom vo fľaške trojročného brata. On pije kravské mlieko 3,5% a iné mlieko som doma nemala, skúsila som jej dať. Vypila.

Po Vianociach som volala pediatričke, či jej mám dávať UM alebo kravske z obchodu. Samozrejme mi odporúčala UM. Na jej radu som kúpila, ale mala mi ho odmieta.

Ktoré mlieko sa najviac podobá materskému?

Môžem ju nechať na kravskom?

Môže jej to uškodiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do roka kravské mlieko na pitie veru uškodiť môže, preto sa odporúča piť mlieko umelé.

Nedá sa povedať o nejakom najlepšom či najbližšie materskému. Je to na preferencii dieťaťa, nič iné ako skúšať rôzne značky sa nedá.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička