Ktoré umelé mlieko odporúčate pre štvormesačného syna, ktorý sa v noci stále budí?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

štvormesačného syna dojčím, ale mám menej mlieka ako potrebuje. Od narodenia mu večer dávam Sunar premium. Prvé 2 mesiace nebol problém, ku koncu sa budil tak 3 - 4x za noc. Tretí mesiac zrazu prestal spať v noci, teda budil sa každú hodinu. A od tretejj rána aj každých 15 minút. 1x mal v stolici trochu krvi. Doktorka nám predpísala mlieko Sunar allergy care a kvapky Coliprev. Toto mlieko však syn piť nechce vôbec. Ale krv sa už neopakovala, to bolo len raz.

Výsledky zo stolice má všetky v poriadku. Namiesto Sunaru sme kúpili Nutrilon lacto free, aby sme nemuseli kvapkať Coliprev aj do UM. Z Nutrilonu ho však večer veľmi zduje a plače tak hodinu a pol, až musíme použiť rektálnu rúrku. Doktorka povedala, že toto mlieko je dobré a máme ho dávať aj naďalej.

Spánok sa hneď s prvým podaním Nnutrilonu zlepšil. Spí ako pred "mesačnou krízou", 2-3x sa zobudí na papanie. Po týždni Nutrilonu a večerných bolestí sme skúsili dať naspäť Sunar. Nedávam už ani Coliprev. Zaspal bez bolesti bruška, avšak budenie 100x za noc sa vrátilo. Sú to ešte len 2 noci, ale myslím, že mu Sunar nerobí dobre, keď sa tak veľmi často budí.

Môžeme sa vrátiť k Nutrilonu a vydržať večerné bolesti, alebo skúsiť úplne zmeniť mlieko?

Mliek je veľmi veľa, nerada by som každú chvíľu skúšala nejaké iné. Na druhej strane nechcem ostať pri jednom, ktoré je podľa mojej pediatričky dobré, ale syna z neho veľmi bolí bruško.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste úplne zmeniť mlieko, ale bdenie nemusí súvisieť s mliekom (4 mesačná regresia, spln, či zuby).

Ak by sa opakovala krv v stolici je nutné vyšetrenie na alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička