Ktorý Nutrilon odporúčate od narodenia?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

o chvíľu ma čaká druhá sekcia. Nutrilon som dávala prvému dieťaťu a chcela by som v tejto značke pokračovať. Avšak pri dcérke sme mali problém s umelým mliekom a po vyskúšaní viacerých aj značiek aj typov sme museli dávať žltý Nutrilon proti kolikám. Chcela by som dojčiť, ale nakoľko som nemala dosť mlieka pri prvom, tak chcem mať do zásoby na doma aj umelé mlieko.

Ktorý konkrétny Nutrilon odporúčate pre novorodenca?

Ďakujem

Dobrý deň,

jediné moje odporúčanie je ak ste alergici (alergická nádcha, astma či atopia), tak umelé mlieko typu HA. Po sekcii určite do 4.mesiaca denne podávať probiotiká Probiofix baby (aj keď sú niekedy v UM, treba túto značku s kmeňom BB12).

Či bude mlieko to ktoré vyberiete sedeiť, to zistíte iba odskúšaním. Dopredu sa ani nedá povedať, či dieťa bude mať koliky alebo nie. Je to štatisticky šanca 1:5.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička